Jakie fronty najlepiej sprawdzają się w meblach kuchennych?

Jakie fronty najlepiej sprawdzają się w meblach kuchennych?

 

Kuchnia jest pomieszczeniem silnie eksploatowanym przez wszystkich domowników. Bardzo łatwo w niej również o różnorodne zabrudzenia. Wiele osób narzeka na trudności w utrzymaniu w czystości właśnie frontów od szafek kuchennych. Na jakie fronty więc najlepiej postawić, aby służyły nam one przez długie lata w doskonałym stanie?

Fronty do szafek kuchennych – jakie wybrać?

Zwykle najważniejsza jest dla nas wizualna strona naszej kuchni, jednak z pewnością dużą wagę powinniśmy przyłożyć do tego, z jakiego materiału wykonane są fronty. Od jego trwałości będzie zależeć to, jak nasze szafki będą się prezentować po kilku latach. Rodzajów frontów do szafek kuchennych jest bardzo wiele, zanim więc podejmiemy decyzję warto zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy. Powłoka akrylowa będzie trwalsza od lakierowanej, a także mniej podatna na uszkodzenia i zarysowania. Istnieje możliwość uzyskania wysokiego połysku, jednak zakres kolorystyki jest dość ograniczony.

Jeśli z kolei zastanawiamy się nad frontami lakierowanymi lub foliowanymi, to z całą pewnością trwalsze będą lakierowane i to na nie warto postawić. Tu warto zaznaczyć, że folia może łatwo się odklejać, a ponadto będzie zdecydowanie mniej odporna na wilgoć i wysoką temperaturę. Z tych trzech powłok więc najlepszy wydaje się akryl, jednak musimy brać pod uwagę wszystkie czynniki i cechy materiału i jego powłoki.

Mat czy połysk do kuchni?

Najczęściej jedna i druga opcja ma tak samo wielu zwolenników, jak i przeciwników. Warto się jednak zastanowić, szczególnie jeśli chcemy ciemne, czy nawet czarne meble. W połysku pojawi się w ich przypadku znaczna uciążliwość związana z odciskami, kurzem i zabrudzeniami. W połysku więc zdecydowanie lepsze są jasne kolory. Z kolei ciemne matowe wykończenie mebli może wizualnie pochłaniać światło, co sprawi, że pomieszczenie będzie wydawać się ciemniejsze. Tu więc pod uwagę trzeba wziąć wielkość kuchni, jak i rozmieszczenie oświetlenia w taki sposób, aby pomieszczenie było stylowe.

Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.