Właściwości i zastosowania forniru

Właściwości i zastosowania forniru

 

Fornir jest naturalnym drewnem. Cienkie płaty pozyskiwane poprzez ścinanie zewnętrznej warstwy naklejane są na drewniane elementy. Każda okleina fornirowa ma niepowtarzalny wzór, zależny od drewna, z którego jest pozyskana.

Jakie właściwości ma fornir?

Podstawową zaletą forniru jest jego niepowtarzalny wygląd. Fornir naturalny powstaje dzięki skrawaniu zewnętrznej warstwy drewna. Powstałe w ten sposób płaty łączone są w kolejności skrawania. Ten sposób gwarantuje zachowanie wzoru. Istnieje również fornir modyfikowany, który w całości jest dziełem człowieka, ale wygląda bardzo naturalnie. Fornir znajduje zastosowanie w sklejkach, płytach wiórowych, czy okleinach. Jest materiałem bardzo odpornym na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. W zależności od rodzaju impregnacji dostępny jest w wersji matowej, półmatowej lub połyskującej. Oklejane fornirem powierzchnie są bardzo mocne, trwałe i wyglądają niezwykle efektownie. Ten materiał stosowany jest zazwyczaj do wykończenia mebli kuchennych i łazienkowych. Wykonuje się z niego także drzwi, okleiny ścienne oraz ścianki działowe.

Gdzie stosowany jest fornir?

Fornir choć nie jest tanim materiałem znajduje wielu nabywców, głównie ze względu na wysoką jakość i trwałość. Fornir wykorzystywany jest głównie przy frontach szafek kuchennych i łazienkowych. Okleina fornirowa stosowna jest także w eleganckich meblach do salonu czy sypialni. Ponadto można go zastosować do oklejania parapetów, drzwi lub do zdobienia ram obrazów i luster. Wszelkiego typu usługi na płytach meblowych można zamówić w firmie ABO Gronowo Górne. Fornir z powodzeniem można dopasować do wystroju każdego wnętrza, daje on szerokie możliwości zastosowania. Meble fornirowe, dzięki oryginalnym wzorom, które wynikają z rozmieszczenia słojów w pniu drzewa, wyglądają niezwykle interesująco. Pielęgnowane z zachowaniem odpowiednich zasad, służą przez długie lata. Można je też samodzielnie odnowić, co wiele osób bardzo docenia.

Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.