Wykorzystanie płyt trudnopalnych w przemyśle meblarskim

Wykorzystanie płyt trudnopalnych w przemyśle meblarskim

 

Płyta laminowana wiórowa ma szerokie zastosowanie w przemyśle meblarskim. Ten uniwersalny półprodukt powstaje z włókien drzewnych uzupełnionych środkami utwardzającymi i łączącymi i może być dowolnie przycinany oraz laminowany. Doskonale sprawdza się do budowy korpusów mebli. Jej wariantem jest odporna na zarysowania i łatwa w czyszczeniu płyta MDF, którą z powodzeniem wykorzystuje się jako fronty mebli oraz blaty. Płyta MDF może także stanowić element dekoracyjny – na przykład jako wykończenie ściany w kuchni lub salonie.

Charakterystyka płyty trudnopalnej

Szczególnym rodzajem płyty laminowanej wiórowej jest płyta MDF trudnopalna. Odporność na ogień jest uzyskiwana w procesie produkcji przez dodanie tak zwanych opóźniaczy palenia, czyli substancji chemicznych, których zadaniem jest ograniczenie palności materiałów. Dodatki te w żaden sposób nie zmieniają pozostałych właściwości płyty. Następnie pokrywa się ją naturalną drewnianą okleiną lub trudnopalną melaminą o dowolnych wzorach. Ognioodporna płyta MDF jest zatem nie tylko bezpieczna, ale potrafi być także bardzo estetyczna.

Zastosowanie płyty MDF trudnopalnej

Wysokiej jakości ognioodporne płyty MDF, które posiadają certyfikat Euroklasy B-s2, d0, spełniają rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa w miejscach użyteczności publicznej i mogą być wykorzystywane do produkcji mebli, które będą znajdowały się w takiej przestrzeni. Cechują się tym, że są nie tylko niezapalne, ale także nie odpadają pod wpływem ognia, a nawet spowalniają jego rozprzestrzenianie, wpływając na bezpieczeństwo ewakuacji. Ponadto płyty te używane są jako dodatki architektoniczne, wykończenia wnętrz lub listwy profilowane. Ich powodzenie wynika z tego, że łatwo imitują dowolną strukturę, a do tego są bardzo wytrzymałe.

Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.